Wiadomości, informacje, poradniki

Wiadomości z kraju i świata, darmowe porady, doniesienia

Depresyjne samopoczucie młodych

Brak rzetelnego podejścia do ludzi chorych na depresję naprawdę jest tragiczną rzeczą i nie powinien mieć absolutnie miejsca. Niestety, ale wciąż traktujemy tych ludzi jako nieporadnych i zwyczajnie rzecz ujmując – słabych. Słabość tych ludzi polega przede wszystkim na tym, iż ich szlaki biochemiczne w mózgu nie pracują poprawnie- przecież to nie jest ich wina. Wiedzy na depresji wciąż nie ma zbyt dużo w książkach, czy gazetach. Ludzie się tym nie interesują i udają, że problem de facto nie istnieje. Ta ignorancja nie jest dobra,- jeśli nie będziemy znali depresji, to co możemy zrobić w sytuacji, gdy pojawi się w naszym życiu. Często ignorujemy pierwsze, bardzo ważne symptomy, które mogłyby pomóc nam w wyzdrowieniu. Czasami wydaje się nam, ze jesteśmy po prostu smutni, stopniowo odechciewa się nam życia, aż któregoś smutnego dnia podejmujemy decyzję o zakończeniu egzystencji. Czy to naprawdę jest sposób? Nie warto jest, ignorować obecności i zagrożenia depresją, szczególnie że są to rzeczy aktualne oraz żywe. Nie ignorujmy ryzyka i zadbajmy o kondycję psychiczną.

Deficyt wiedzy o depresji

Wciąż nie wiemy za dużo o depresji – pewne mechanizmy biochemiczne są już poznane, jest to jednak wciąż chyba za mało, aby móc powiedzieć o sukcesie. Z mechanizmów biochemicznych, możemy wyróżnić przede wszystkim deficyty związane z neuroprzekaźnikami. Swoiste zaburzenie szlaków transmisji nerwowej jest przyczyną wielu chorób – nie tylko psychicznych. Zaburzenie w zakresie szlaku serotoniny oraz noradrenaliny prowadzi przede wszystkim do rozwoju depresji. Deficyty często jednak nie są związane z samym brakiem hormonów, lecz z ogólnym stanem receptorów na neuronach, które ze względu na swoisty polimorfizm, nie są w stanie odpowiadać adekwatnie na pewne stężenia hormonów. Metody diagnostyczne stopniowo się rozwijają, wciąż jednak brakuje narzędzi, które umożliwiłby bezpośrednią diagnostykę zaburzeń in vivo. Niestety, ale mózg jest bardzo trudno dostępną strukturą, co wiąże się z szeregiem utrudnień w toku diagnostyki. Miejmy nadzieje, że modelowanie biochemiczne i szereg innych zabiegów, pomoże odkryć nam niuanse związane z zaburzeniami afektywnymi.

Masz problem? Zgłoś się do kliniki leczenia depresji Medox. Specjaliści z doświadczeniem z pewnością Ci pomogą.

Updated: Wrzesień 5, 2018 — 7:29 pm

Dodaj komentarz

Wiadomości, informacje, poradniki © 2014 Frontier Theme

Fatal error: Uncaught exception 'wfWAFStorageFileException' with message 'Unable to verify temporary file contents for atomic writing.' in /home/seohosth/domains/reitox.net.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:47 Stack trace: #0 /home/seohosth/domains/reitox.net.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(648): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/seohosth/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('synced') #2 {main} thrown in /home/seohosth/domains/reitox.net.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 47