Wiadomości, informacje, poradniki

Wiadomości z kraju i świata, darmowe porady, doniesienia

Badania kierowców

Kierowanie samochodem lub innym pojazdem mechanicznym, to ogromna odpowiedzialność. Chociaż udaje się przychodzi nam to zupełnie naturalnie, to trzeba pamiętać, że bycie kierowcą nie jest przewidziane dla każdego. Istnieje długa lista przeciwwskazań, które z miejsca zabraniają wsiadania za stery pojazdu. Kto może o tym zadecydować? Oczywiście lekarze. Zła informacja jest taka, że wiele schorzeń uniemożliwia bezpieczne prowadzenie samochodu. Najczęściej jednak, jesteśmy tego nieświadomi, w wyniku czego narażamy życie swoje i innych kierujących. Dlatego też, przed przystąpieniem do egzaminów na prawo jazdy lub licencję kierowcy zawodowego, należy przejść szczegółowe badania.

Badania dla kierowców zawodowych sprawdzają dwie rzeczy. Na początek pora na psychotesty. Bada się w nich zdolność poprawnego reagowania w w ekstremalnych sytuacjach, percepcję bodźców z otoczenia czy też ogólny stan psychiczny badanego. To bardzo ważne, bo wiele zaburzeń ciężko wykryć podczas codziennych czynności.

Badaniom podlega także wzrok. Należy jednak wiedzieć, że nie jest to szkolne wymienianie literek z tablicy (czego nomen omen można się szybko nauczyć!) To inny rodzaju testów, które sprawdzają wiele czynników. Testuje się szybkość reakcji, wzrok przestrzenny czy też rozróżnianie barw. Pozwala to mieć pewność, iż kierowca zawodowy będzie nie spanikuje podczas trudnej sytuacji na drodze.

Nie każdy lekarz może przeprowadzać takie badania. Należy skorzystać z gabinetu specjalisty, który posiada uprawnienia do wydawania orzeczeń w zakresie zdolności do prowadzenia pojazdów oraz obsługi maszyn. W innym wypadku, badania będą zwyczajnie nie ważne. Może to mieć przykre konsekwencje, szczególnie, gdy będziemy uczestnikami jakiegokolwiek wypadku komunikacyjnego

Wiadomości, informacje, poradniki © 2014 Frontier Theme

Fatal error: Uncaught exception 'wfWAFStorageFileException' with message 'Unable to verify temporary file contents for atomic writing.' in /home/seohosth/domains/reitox.net.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:47 Stack trace: #0 /home/seohosth/domains/reitox.net.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(648): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/seohosth/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('transient') #2 {main} thrown in /home/seohosth/domains/reitox.net.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 47